Miesięczne archiwum: Październik 2012

Jeśli planujemy przeprowadzkę, powinniśmy odpowiednio się do niej przygotować. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Dzięki temu unikniemy wielu nerwów oraz kłopotów związanych z chaotycznym działaniem. Bardzo ważne jest by rozpocząć planowanie, z dużym wyprzedzeniem czasowym. Wszystko powinno być dokonane z najmniejszymi szczegółami. Jeśli przez jakiś czas mieszkanie które zamieszkiwaliśmy do tej pory, będzie niezamieszkane, już na początku planowania warto zgłosić datę, w której powinna zostać zawieszona dostawa mediów. Jeśli nowy dom, lub mieszkanie będzie także miejscem naszego zameldowania należy poinformować o zaistniałych zmianach wszystkie urzędy, instytucje oraz osoby.  Przeprowadzki nie rzadko wprowadzają prawdziwe zamieszanie w przekazywaniu ważnych informacji. Kolejnym krokiem o ile wynajmowaliśmy dotychczasowe mieszkanie, naszym obowiązkiem jest wypowiedzenie mieszkania oraz jego przygotowanie od oddania. Należy naprawić wszystkie powstałe usterki, wielu właścicieli wymaga także by mieszkanie zostało pomalowanie przez najemcę. Aspektem nad którym powinniśmy się zastanowić jest wybór sposobu naszej  przeprowadzki.  Możemy tego dokonać sami, lub też przy pomocy firmy zajmującej się usługami tego typu. Jeśli decydujemy się  na firmę powinniśmy odpowiednio wcześniej umówić się z nią co do daty całego przedsięwzięcia. Może się bowiem zdarzyć że okres wakacyjny, urlopowy lub weekendowy będzie całkowicie zajęty. Powinniśmy także przemyśleć jaki zakres usług będzie nam potrzebny. Może być to jedynie transport, lub cały kompleks usług takich jak pakowanie, oraz montowanie mebli na miejscu.

Zamiana miejsca zamieszkania jest nie lada wyczynem. Sprzyja nerwowej atmosferze oraz stresującym sytuacją. Przeprowadzki nie zawsze są  efektem nowych, pozytywnych zmian w życiu. Nie rzadko zdarza się że, przeprowadzka jest następstwem poważnych kłopotów finansowych lub rodzinnych. Każda zmiana zamieszkania wymaga ogromnego wkładu pracy związanego nie tylko z pakowaniem oraz wynoszeniem przedmiotów ale także z zabezpieczaniem ich, skręcaniem mebli. Niestety firmy proponujące takie usługi nie są wcale tanie. Jest to zwykle wydatek rzędy około tysiąca złotych. Jeśli jednak jest nas na to stać, możemy być pewni że całe przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w znacznie krótszym czasie, niż gdybyśmy mieli się sami zająć wszystkim. Warto także wspomnieć, że przeprowadzka wymaga sporej ilości  wolnego czasu, na który zwykle osoby pracujące nie mogą sobie pozwolić. Nie zawsze szef jest na tyle wyrozumiały, że da nam wolne, z racji fakt iż się przeprowadzamy. Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru firmy, powinniśmy poszukać na jej temat nieco informacji. Warto sprawdzić opinie innych klientów, by nie wpakować się w kłopoty. Obecnie internet daje nam możliwości znalezienia informacji na temat każdej firmy. Kolejną rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić jest posiadanie przez firmę ubezpieczenia dotyczącego zniszczeń powstałych na skutek przeprowadzki. Powinniśmy porozmawiać z kilkoma różnymi przedstawicielami firm, zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy z którąś z nich. Unikniemy w ten sposób podjęcia nie korzystniej decyzji.

Mimo bogatych obietnic rządu, sytuacja w naszym kraju wcale nie ulega poprawie. Ludzie nadal walczą z wysokimi cenami oraz bardzo wysoką stopą bezrobocia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w celu zarobkowym poza granice naszego kraju. Jeśli jednak wyjeżdża członek rodziny, sytuacja przedstawia się nieco inaczej, rodzina pragnie być razem dla tego też wiele z nich decyduje się na całkowity wyjazd z kraju. Nie ma się co dziwić, państwo praktycznie w żaden sposób nie pomaga rodzinom, dla tego te nieco mniej zamożne musza poszukiwać szczęścia poza granicami kraju. Przeprowadzka  za granice jest obecnie dosyć popularną usługą. Dużo łatwiej jest zapłacić i pozostawić pakowanie, wynoszenie, transport oraz ponowny montaż mebli  fachowcom, niż samemu poświęcać nie rzadko bardzo wiele godzin na przeprowadzkę. Jeśli planujemy zabrać ze sobą meble, sprzęty oraz wiele ubrań, praktycznie nie ma możliwości by to wszystko przetransportować za pomocą jednego kursu samochodu osobowego. Transport może odbywać się do takich krajów jak Francja, Holandia, Niemcy  a nawet Stany czy też Wielka Brytania. Koniecznie musimy sobie zdać sprawę z faktu, że przeprowadzka a raczej usługa z nią związana, przede wszystkim cena transportu będzie wynosił znacznie więcej niż ten wykonywany na terenie kraju. Może być to kwota nawet rzędy kilku tysięcy złotych. Warto także dodać że firmy tego typu posiadają ubezpieczenie dotyczące ewentualnych zniszczeń, które mogły by powstać pod czas transportu lub pakowania.

Dla jednych przeprowadzki kojarzą się tylko i wyłącznie z przyjemnością oraz możliwością rozpoczęcia nowego życia. Inni natomiast, wpadają w istną panikę na samą o tym myśl. W zasadzie nic dziwnego, jeśli przeprowadzać ma się cała rodzina, w której dzieci są jeszcze małe, a oboje rodziców uczęszcza  do pracy. W takim wypadku wizja, przenoszenia, pakowania, oraz sprzątania dawnego lokum i dobytku może faktycznie przerażać. Całość obowiązków spoczywa na barkach rodziców, pod czas gdy pracy jest mnóstwo, już przy samych dziecięcych zabawkach ubraniach. Należy wziąć także pod uwagę fakt, e nie każdy ma możliwość wzięcia sobie urlopu na czas  przeprowadzki,  jeśli należymy do tych pechowców, którzy o wolnym mogą sobie pomarzyć, pozostają nam do dyspozycji jedynie noce lub wieczory. Jest na to jednak lepszy, mniej stresujący sposób. Od razu uprzedzamy, że jest on znacznie kosztowniejszy, ale za to o wiele mniej czasochłonny. W zasadzie nasza praca zamyka się tylko do wyboru firmy oraz o poinformowaniu ekipy co, jak i w jaki sposób ma zostać zrobione. Nasze rzeczy nie tylko zostaną fachowo zapakowane, nasze meble, lustra oraz inne sprzęty zostaną zabezpieczone oraz rozkręcone. Wszystko co zostanie przez nas wcześniej wskazane zostanie wyniesione, spakowane, przetransportowane, a następnie dokładnie zmontowane w nowym miejscu zamieszkania. Sytuacja wydaje się bezproblemowa? I tak jest w rzeczywistości! Nie musimy się denerwować, pakować oraz nieudolnie rozmontowywać mebli, zatrudniona firma zrobi to dla nas. W razie gdyby cokolwiek zostało zniszczone po przez nieuwagę któregoś pracownika, firma ponosi całkowity koszt naprawy lub rekompensaty zniszczenia.

I stało się, posiadamy własny dom lub mieszkanie… Przed nami jeszcze żmudna praca związana z pakowaniem, rozkręcaniem oraz wynoszeniem rzeczy. Niestety nikt nie powie nam ze będzie łatwo, dodatkowymi utrudnieniami jest posiadanie małych dzieci, którymi przecież trzeba się zająć, oraz fakt, że nie każdy szef, z taką łatwością udzieli nam urlopu na czas  przeprowadzki. Jeśli jednak tak się nie stanie czeka nas pakowanie kiedy dzieci już  śpią, czyli o późnych godzinach wieczornych. Już na  wstępie warto wspomnieć że aby przeprowadzka przebiegła tak szybko i sprawnie jak się tylko da, należy wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. Nie wystarczy samo zgromadzenie pudełek, niezbędne stanie się rozplanowanie, kiedy i co pakujemy. Aby ułatwić sobie sprawę z późniejszym rozpakowywaniem się, koniecznie należy podpisać pudełka nazwami pomieszczeń w z których pochodzą lub spisem przedmiotów jakie zawierają. Na etapie demontażu mebli bardzo pomocni mogą się okazać przyjaciele. Być może akurat któryś z nich ma urlop, jest na rencie lub jest bezrobotny. Każda para rąk jest jak na wagę złota. Następna kwestia mogąca wprowadzić nieco bałaganu jest transport. Wszystko zależy od odległości jaką zamierzamy pokonać oraz ile mebli i pudeł chcemy zabrać. Jeśli jest tego sporo, znów pomocni mogą się okazać przyjaciele. Może któryś z nich jest posiadaczem większego samochodu lub chociaż przyczepki? Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości pozostaje nam skorzystać z oferty firmy zajmującej się przeprowadzkami. Nie musimy korzystać z całościowej oferty. Możemy poprosić tylko o transport.

Niejednokrotnie bywa w życiu ludzkim tak, że zmusza nas ono do zmiany miejsca zamieszkania. Dla jednych może być to wymuszona podróż „za chlebem”, w poszukiwaniu lepszego życia, dla innych długo oczekiwana okazja, spełnienie planów, możliwość urzeczywistnienia własnych marzeń. Ludzie przenoszą się z kraju do kraju, z miasta na wieś, ze wsi do miasta… Niezależnie od powodów przeprowadzki, jest to zarówno duże wyrzeczenie, gdyż zmieniamy całkowicie swoje otoczenie, przyzwyczajenia, pozostawiamy za sobą miejsca i ludzi, z którymi byliśmy związani, ale jednocześnie jest to dla nas wielka szansa na nowy start i rozpoczęcie od nowa życia, w którym możemy nie popełniać błędów z przeszłości. Już podczas przeprowadzki decydujemy, co zabieramy ze sobą, a co zostawiamy. Co wydaje się nam niezbędne, a bez czego możemy się obejść lub zamienić na coś innego. Już wtedy dokonujemy zmian, które pozwolą nam spojrzeć innym spojrzeniem na otaczający nas świat i własne potrzeby. Nie, nie można się przeprowadzki bać i uważać ją za zło, należy traktować ją raczej jako nową szansę na zmiany na lepsze. Jest to co prawda koniec pewnej ery naszego życia, ale zarazem początek czegoś nowego. Tylko od nas zależy, czy wykorzystamy tę szansę. Niektórzy ludzie nie potrafią się aklimatyzować w nowym miejscu, szczególnie widoczne jest to u ludzi starszych – wedle powiedzenia „nie przesadza się starych drzew”. Jednakże młodzi ludzie bardzo często przeprowadzają się, jeśli dzięki temu mogą mieć szansę na lepszą pracę, lepsze warunki rozwoju dla siebie i bliskich, a przez to na lepsze życie.

W przypadku kiedy przenoszona ma pozostać cała firma lub jej konkretny dział, przedsięwzięciem tego typu zajmuje się firma obsługująca przeprowadzki. Cena takiej usługi jest zależna od kilku różnych czynników. Może być to między innymi odległość na jaką konieczny jest transport a także ilość sprzętów lub zakres czynności. Jeśli biurowiec który ma zostać przeniesiony znajduje się na górnych kondygnacjach cena będzie wyższa niż w przypadku w którym biuro znajdować się będzie na parterze. Usługi proponowane przez firmy tego typu są coraz powszechniejsze. Głównym tego powodem jest fakt, że każda firma chce by przeprowadzki firmowe zostały przeprowadzone w jak najszybszym tempie. Wiele firm by zyskać na czasie korzysta z usługi kompleksowej, polegającej na całkowitym zajęciu się wszelkimi elementami  przeprowadzki. Ekipa w pierwszej kolejności zajmuje się pakowaniem, rozkręcaniem oraz wynoszeniem do samochodu mebli i innych sprzętów. Następnie wszystko jest zabezpieczane w samochodzie tak, by nic nie uległo zniszczeniu. Do obowiązków firmy należy także wniesienie mebli i sprzętów do nowego lokalu, rozpakowanie go a następnie zmontowanie mebli. Wiele z tych firm posiada ubezpieczenie dotyczące ewentualnych zniszczeń, powstałych na skutek przeprowadzki. Zanim wybierzemy firmę która ma dokonać przeprowadzki  naszej firmy warto poszukać nieco informacji oraz opinii na jej temat, dzięki temu unikniemy rozczarowań. Nie warto jednak zbytnio oszczędzać w kwestii wyboru, gdyż jak to zwykle bywa, cena idzie w parze  z jakością wykonania.

Niemal każdemu przeciętnemu człowiekowi hasło  przeprowadzki  przynosi na myśli zmęczenie, mnóstwo pracy i nerwów. Wiele osób mówi także o tym, że przeprowadzka jest związana z bardzo specyficznym stanem umysłu. Czujemy się nie zarazem zmęczeni ale także szczęśliwi z powodu rozpoczęcia nowego rozdziału życia. Co należy zrobić by przeprowadzka przebiegła w spokojnej, miłej atmosferze? Po pierwsze należy nastroić się na sukces, oraz pozytywne zakończenie całej sprawy. Pomocne zwłaszcza w przypadku kobiet może się okazać myślenie i wyobrażanie sobie nowego domu. Dzięki temu proces pakowania oraz przenoszenia wszystkich rzeczy okaże się dla nas mniej stresujący i żmudny. Aby wszystko nie przebiegało w atmosferze całkowitego chaosu, warto sobie wszystko zaplanować. Zanim rozpoczniemy pakowanie powinniśmy już zgromadzić materiał które nam to ułatwią. Mogą to być kartony, sznurki, taśmy klejące oraz karteczki samoprzylepne i markery. Dzięki temu nie tylko uchronimy nasze rzeczy przed zniszczeniem. Możemy także zaoszczędzić dużo czasu na rozpakowywanie jeśli pudełka podpiszemy je. Przeprowadzki  są doskonałą okazją do zrobienia gruntownej segregacji rzeczy, na te które faktycznie są nam potrzebne oraz takie które powinniśmy oddać lub wyrzucić. Aby przeprowadzka upłynęła nam w miłej atmosferze powinniśmy się cały czas się uśmiechać. Jeśli jednak z jakiś powodów nie możemy sobie samotnie poradzić z przeprowadzką, może skorzystać z pomocy firmy zajmującej się usługami tego typu.

Może zastanawialiśmy się kiedyś na kim głównie wzbogacają się firmy usługowe, zajmujące się przeprowadzkami. Otóż najczęściej  przeprowadzki  są domeną osób młodych, które dopiero co wstąpiły w związek małżeński lub też wyjechały na studia. Spory odsetek osób to migranci  przeprowadzający się do innych części kraju, w poszukiwaniu lepszej pracy. Jeśli wyjeżdżamy z całą rodziną lub też poszukujemy pracy w innym mieście powinniśmy zadbać o meldunek. Zanim jednak podejmiemy takową decyzję pamiętajmy o tym że życie w dużym mieście jest znacznie droższe niż to prowadzone w miastach mniejszych. Grupą wiekową która znacznie rzadziej się przeprowadza są ludzie w średnim wieku. Większość z nich już od wielu lat pracuje w jednej firmie lub przedsiębiorstwie. Znaczące może być także zakorzenienie się ludzi w danym miejscu i społeczeństwie. Mieszkańcy wielu państw zachodnich przeprowadzają się raz na około pięć lat. W Polsce jednak ceny najmu mieszkań są zbyt wysokie. Mieszkańcy naszego kraju, według statystyk, znacznie częściej przeprowadzają się za granicę niż w obrębie państwa. Problemem jest sama przeprowadzka, ale jeszcze bardziej kłopotliwe mogą być jej powody. Jeśli jesteśmy zmuszeni do przeprowadzki z powodu braku pracy, sytuacja może być trudna. Zwłaszcza w sytuacji gdy nasz dotychczasowa praca była znacznie związana z regionem w którym zamieszkujemy. Jeśli jest to na przykład turystyka danego obszaru lub hotelarstwo. W takim wypadku znalezienie pracy może być znacznie utrudnione zwłaszcza w całkowicie odmiennym regionie.

Zdarza się , że dziedziczymy dom, mieszkanie lub inny lokal po osobie zmarłej. Problem pojawia się jednak w momencie kiedy  w mieszkaniu pozostają meble oraz inne przedmioty. Aby nowy właściciel lub najemca mógł podjąć się  przeprowadzki mieszkanie powinno być przynajmniej częściowo opróżnione. Na szczęście obecnie naprzeciwko potrzeb ludzi, wyszły firmy usługowe specjalizujące się nie tylko w realizowaniu każdej  przeprowadzki ale także pakowaniu i opróżnianiu mieszkań, które zostały odziedziczone. Jak jednak z pośród wielu firm wybrać tę, która jest najlepsza? Dla bardzo wielu ludzi mających zamiar się przeprowadzić, sen spędza z powiek pakowanie rzeczy ale przede wszystkim wynoszenie mebli. Kolejnym również nie małym kłopotem jest rozstaw  mebli w nowym lokum. I tutaj pojawia się rola firmy. Ludzie nie zastanawiają się nad tym jakie meble są im autentycznie potrzebne, lecz z sentymentu i przywiązania zabierają ze sobą wszystko. Istnieje jednak możliwość zamówienia usługi tak zwanego wyczyszczenia mieszkania pod czas którego zostanie ono opróżnione ze wszystkiego. Decyzja należy do nas, które z ,mebli czy tez sprzętów zostaną zabrane do nowego domu, a które zakończą swój żywot. Ludzie bardzo chętnie korzystają z usług tego typu, zwłaszcza w miastach, gdzie nie ma możliwości nawet gdyby się chciało, wyrzucenia wersalki czy też innego mebla. Kontenery stojące przed blokiem są stanowczo zbyt małe, pod czas gdy firma wywozi meble wprost na wysypisko śmieci lub do specjalnych magazynów.

Kalendarz

  Październik 2012
  P W Ś C P S N
      lut »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Warto zobaczyć