Miesięczne archiwum: Październik 2012

Jeśli planujemy przeprowadzkę, powinniśmy odpowiednio się do niej przygotować. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Dzięki temu unikniemy wielu nerwów oraz kłopotów związanych z chaotycznym działaniem. Bardzo ważne jest by rozpocząć planowanie, z dużym wyprzedzeniem czasowym. Wszystko powinno być dokonane z najmniejszymi szczegółami. Jeśli przez jakiś czas mieszkanie które zamieszkiwaliśmy do tej pory, będzie niezamieszkane, już na początku planowania warto zgłosić datę, w której powinna zostać zawieszona dostawa mediów. Jeśli nowy dom, lub mieszkanie będzie także miejscem naszego zameldowania należy poinformować o zaistniałych zmianach wszystkie urzędy, instytucje oraz osoby.  Przeprowadzki nie rzadko wprowadzają prawdziwe zamieszanie w przekazywaniu ważnych informacji. Kolejnym krokiem o ile wynajmowaliśmy dotychczasowe mieszkanie, naszym obowiązkiem jest wypowiedzenie mieszkania oraz jego przygotowanie od oddania. Należy naprawić wszystkie powstałe usterki, wielu właścicieli wymaga także by mieszkanie zostało pomalowanie przez najemcę. Aspektem nad którym powinniśmy się zastanowić jest wybór sposobu naszej  przeprowadzki.  Możemy tego dokonać sami, lub też przy pomocy firmy zajmującej się usługami tego typu. Jeśli decydujemy się  na firmę powinniśmy odpowiednio wcześniej umówić się z nią co do daty całego przedsięwzięcia. Może się bowiem zdarzyć że okres wakacyjny, urlopowy lub weekendowy będzie całkowicie zajęty. Powinniśmy także przemyśleć jaki zakres usług będzie nam potrzebny. Może być to jedynie transport, lub cały kompleks usług takich jak pakowanie, oraz montowanie mebli na miejscu.

Zamiana miejsca zamieszkania jest nie lada wyczynem. Sprzyja nerwowej atmosferze oraz stresującym sytuacją. Przeprowadzki nie zawsze są  efektem nowych, pozytywnych zmian w życiu. Nie rzadko zdarza się że, przeprowadzka jest następstwem poważnych kłopotów finansowych lub rodzinnych. Każda zmiana zamieszkania wymaga ogromnego wkładu pracy związanego nie tylko z pakowaniem oraz wynoszeniem przedmiotów ale także z zabezpieczaniem ich, skręcaniem mebli. Niestety firmy proponujące takie usługi nie są wcale tanie. Jest to zwykle wydatek rzędy około tysiąca złotych. Jeśli jednak jest nas na to stać, możemy być pewni że całe przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w znacznie krótszym czasie, niż gdybyśmy mieli się sami zająć wszystkim. Warto także wspomnieć, że przeprowadzka wymaga sporej ilości  wolnego czasu, na który zwykle osoby pracujące nie mogą sobie pozwolić. Nie zawsze szef jest na tyle wyrozumiały, że da nam wolne, z racji fakt iż się przeprowadzamy. Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru firmy, powinniśmy poszukać na jej temat nieco informacji. Warto sprawdzić opinie innych klientów, by nie wpakować się w kłopoty. Obecnie internet daje nam możliwości znalezienia informacji na temat każdej firmy. Kolejną rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić jest posiadanie przez firmę ubezpieczenia dotyczącego zniszczeń powstałych na skutek przeprowadzki. Powinniśmy porozmawiać z kilkoma różnymi przedstawicielami firm, zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy z którąś z nich. Unikniemy w ten sposób podjęcia nie korzystniej decyzji.

Mimo bogatych obietnic rządu, sytuacja w naszym kraju wcale nie ulega poprawie. Ludzie nadal walczą z wysokimi cenami oraz bardzo wysoką stopą bezrobocia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w celu zarobkowym poza granice naszego kraju. Jeśli jednak wyjeżdża członek rodziny, sytuacja przedstawia się nieco inaczej, rodzina pragnie być razem dla tego też wiele z nich decyduje się na całkowity wyjazd z kraju. Nie ma się co dziwić, państwo praktycznie w żaden sposób nie pomaga rodzinom, dla tego te nieco mniej zamożne musza poszukiwać szczęścia poza granicami kraju. Przeprowadzka  za granice jest obecnie dosyć popularną usługą. Dużo łatwiej jest zapłacić i pozostawić pakowanie, wynoszenie, transport oraz ponowny montaż mebli  fachowcom, niż samemu poświęcać nie rzadko bardzo wiele godzin na przeprowadzkę. Jeśli planujemy zabrać ze sobą meble, sprzęty oraz wiele ubrań, praktycznie nie ma możliwości by to wszystko przetransportować za pomocą jednego kursu samochodu osobowego. Transport może odbywać się do takich krajów jak Francja, Holandia, Niemcy  a nawet Stany czy też Wielka Brytania. Koniecznie musimy sobie zdać sprawę z faktu, że przeprowadzka a raczej usługa z nią związana, przede wszystkim cena transportu będzie wynosił znacznie więcej niż ten wykonywany na terenie kraju. Może być to kwota nawet rzędy kilku tysięcy złotych. Warto także dodać że firmy tego typu posiadają ubezpieczenie dotyczące ewentualnych zniszczeń, które mogły by powstać pod czas transportu lub pakowania.

Dla jednych przeprowadzki kojarzą się tylko i wyłącznie z przyjemnością oraz możliwością rozpoczęcia nowego życia. Inni natomiast, wpadają w istną panikę na samą o tym myśl. W zasadzie nic dziwnego, jeśli przeprowadzać ma się cała rodzina, w której dzieci są jeszcze małe, a oboje rodziców uczęszcza  do pracy. W takim wypadku wizja, przenoszenia, pakowania, oraz sprzątania dawnego lokum i dobytku może faktycznie przerażać. Całość obowiązków spoczywa na barkach rodziców, pod czas gdy pracy jest mnóstwo, już przy samych dziecięcych zabawkach ubraniach. Należy wziąć także pod uwagę fakt, e nie każdy ma możliwość wzięcia sobie urlopu na czas  przeprowadzki,  jeśli należymy do tych pechowców, którzy o wolnym mogą sobie pomarzyć, pozostają nam do dyspozycji jedynie noce lub wieczory. Jest na to jednak lepszy, mniej stresujący sposób. Od razu uprzedzamy, że jest on znacznie kosztowniejszy, ale za to o wiele mniej czasochłonny. W zasadzie nasza praca zamyka się tylko do wyboru firmy oraz o poinformowaniu ekipy co, jak i w jaki sposób ma zostać zrobione. Nasze rzeczy nie tylko zostaną fachowo zapakowane, nasze meble, lustra oraz inne sprzęty zostaną zabezpieczone oraz rozkręcone. Wszystko co zostanie przez nas wcześniej wskazane zostanie wyniesione, spakowane, przetransportowane, a następnie dokładnie zmontowane w nowym miejscu zamieszkania. Sytuacja wydaje się bezproblemowa? I tak jest w rzeczywistości! Nie musimy się denerwować, pakować oraz nieudolnie rozmontowywać mebli, zatrudniona firma zrobi to dla nas. W razie gdyby cokolwiek zostało zniszczone po przez nieuwagę któregoś pracownika, firma ponosi całkowity koszt naprawy lub rekompensaty zniszczenia.

I stało się, posiadamy własny dom lub mieszkanie… Przed nami jeszcze żmudna praca związana z pakowaniem, rozkręcaniem oraz wynoszeniem rzeczy. Niestety nikt nie powie nam ze będzie łatwo, dodatkowymi utrudnieniami jest posiadanie małych dzieci, którymi przecież trzeba się zająć, oraz fakt, że nie każdy szef, z taką łatwością udzieli nam urlopu na czas  przeprowadzki. Jeśli jednak tak się nie stanie czeka nas pakowanie kiedy dzieci już  śpią, czyli o późnych godzinach wieczornych. Już na  wstępie warto wspomnieć że aby przeprowadzka przebiegła tak szybko i sprawnie jak się tylko da, należy wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. Nie wystarczy samo zgromadzenie pudełek, niezbędne stanie się rozplanowanie, kiedy i co pakujemy. Aby ułatwić sobie sprawę z późniejszym rozpakowywaniem się, koniecznie należy podpisać pudełka nazwami pomieszczeń w z których pochodzą lub spisem przedmiotów jakie zawierają. Na etapie demontażu mebli bardzo pomocni mogą się okazać przyjaciele. Być może akurat któryś z nich ma urlop, jest na rencie lub jest bezrobotny. Każda para rąk jest jak na wagę złota. Następna kwestia mogąca wprowadzić nieco bałaganu jest transport. Wszystko zależy od odległości jaką zamierzamy pokonać oraz ile mebli i pudeł chcemy zabrać. Jeśli jest tego sporo, znów pomocni mogą się okazać przyjaciele. Może któryś z nich jest posiadaczem większego samochodu lub chociaż przyczepki? Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości pozostaje nam skorzystać z oferty firmy zajmującej się przeprowadzkami. Nie musimy korzystać z całościowej oferty. Możemy poprosić tylko o transport.

Kalendarz

  Październik 2012
  P W Ś C P S N
      lut »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Warto zobaczyć